Blog

 • Jak działa turbosprężarka w samochodzie?

  Turbosprężarka, choć wielu osobom wydaje się dość skomplikowanym urządzeniem, w rzeczywistości wcale taka nie jest. Aby zrozumieć jak działa turbosprężarka w samochodzie, należy zrozumieć jaką funkcję pełni oraz przyjrzeć się jej konstrukcji.

  Czytaj więcej

 • Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

  Większa dynamika i mniejsze zużycie paliwa – poznaj bieżący trend na rynku motoryzacji.

  Czytaj więcej

 • Jakie są objawy uszkodzenia turbosprężarki?

  Sprawna turbosprężarka skutecznie obniża zużycie paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu osiągów silnika. To pozornie skomplikowane urządzenie wprawia w zadumę kierowców nawet tych mniejszych pojemności silnikowych pod jednym warunkiem – jeżeli działa bezawaryjnie.

  Czytaj więcej

 • Jak działa turbosprężarka w dieslu?

  Zwiększenie mocy silnika, polega na wprowadzeniu do niego odpowiednio bogatej mieszanki paliwa z powietrzem. Niestety, dostarczenie większej ilości powietrza jest stosunkowo trudne, ale wykonalne.

  Czytaj więcej

 • Jak zregenerować turbosprężarkę?

  Dostępność części zamiennych pozwala na samodzielną regenerację turbosprężarki w garażowym zaciszu. Należy jednak pamiętać, że jakościowo nigdy nie będzie wykonane to tak precyzyjnie, jak w serwisie zajmującym się profesjonalną regeneracją.

  Czytaj więcej

 • Jak wyregulować turbosprężarkę?

  W poprzednim artykule opisaliśmy schemat samodzielnej regeneracji turbosprężarki, natomiast teraz zajmiemy się procesem regulacji ciśnienia doładowania w taki sposób aby działała prawidłowo.

  Czytaj więcej

 • Jak zamontować turbosprężarkę?

  Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące prawidłowego montażu turbosprężarki. Aby turbosprężarka działała prawidłowo, należy bezwzględnie przestrzegać procedur tutaj opisanych.

  Czytaj więcej

 • Turbosprężarki – sprawdź co warto o nich wiedzieć

  Turbosprężarka jest tym elementem w samochodzie, dzięki któremu możemy mówić o większej przyjemności z jazdy, o możliwości uzyskiwania większych osiągnięć. Nie jest to element niezbędny, aczkolwiek przecież znajduje się w bardzo wielu pojazdach.

  Czytaj więcej

 • Turbosprężarki – regeneracja turbiny czy jej wymiana?

  Zasadniczo odpowiedź na to pytanie można by zawrzeć w jednym krótkim zdaniu. Regeneracja jest tym elementem, który jest znacznie korzystniejszy i w głównej mierze wskażemy w tym miejscu na aspekt finansowy. Jeśli więc jest taka możliwość, jeśli nie ma konieczności wymiany turbosprężarki, poszczególnych jej elementów, to wówczas należy ograniczyć się po prostu do dokonania procesu…

  Czytaj więcej

 • Turbosprężarka – jak prawidłowo jej używać?

  W Polsce wciągu miesiąca przez warsztaty samochodowe przewija się około 20 tysięcy turbosprężarek. Konieczność naprawy tego elementu to wątpliwa przyjemność, która na pewno prędzej czy później spotka każdego właściciela samochodu z turbodoładowaniem. Kiedy następuję moment w którym regeneracja jest niezbędna? Dlaczego warto zadbać o to aby była przeprowadzona profesjonalnie?

  Czytaj więcej

 • Turbosprężarki – kiedy warto je regenerować?

  W ostatnich latach stosowanie turbosprężarek stało się bardzo popularne. Aktualnie turbosprężarki są powszechnie montowane na całym świecie w silnikach diesla i części benzynowych. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane urządzenie. Składa się z turbiny i sprężarki osadzonej na wspólnym wale. Jej celem jest zwiększenia mocy silnika. Jak sama nazwa wskazuję funkcją, którą spełnia jest sprężanie…

  Czytaj więcej